Anunț – depozitare deșeuri doar în recipiente de precolectare


Publicat la: 15 aprilie 2020
Având în vedere adresa nr.2980/14.04.2020, primitp de ADIS Bacău, prin care ne informează de măsurile ce trebuiesc luate în această perioadă, în contextul epidemiei cu noul COVID-19, astfel:
Toți cetățenii comunei Tamași în calitate de beneficiari ai serviciului de colectare și transport deșeuri, au obligația să depoziteze deșeurilor doar n recipiente de precolectare puse la dispoziție (pubele/containere), nu în afara lor.
Precizăm faptul că depozitarea necontrolată a deșeurilor lângă recipientele puse la dispoziție, este un act ilegal, total iresponsabil și pot fi transmițătoare de infecții care pun în pericol sănătatea populației.
Protejându-i pe cei din jur vă protejați pe dumneavoastră!
Cu stimă,
PRIMAR,
VERONICA DONȚU
Adresă Link: https://comunatamasi.ro/anunt-depozitare-deseuri-doar-in-recipiente-de-precolectare/